Dispečing

+421 901 911 937

 

Objednávka prepravy

Objednávkový formulár

 

Pošlite nám email

info@transem.sk

 

Sme k dispozícii

denne od 7:00 do 20:00

O projekte

Dobrý deň

Som majiteľom spoločnosti Transem spol. s r.o. a už dlhšiu dobu ma "naháňa" v hlave myšlienka spojenia sa "tých dobrých ľudí".

Svet v ktorom žijeme, svet naokolo mnohých z vás,  ale aj okolo mňa, je plný negativity..
O príčinách špekulovať nechcem.
Chcel by som, ale svet o trošičku zlepšiť. 
Preto mi hlavou máta myšlienka o spájaní sa "tých dobrých" .
Preto som sa rozhodol, pokúsiť sa spustiť, túto iniciatívu. Najprv pilotne, na stránke našej spoločnosti, ale ako môj osobný projekt.
Mýslím si, že svet po koronakríze, už nebude nikdy taký, ako bol pred ňou.  Áno, zdvihne sa to, ale už sa to nevráti do tých istých koľají.
Vidím to aj na našej spoločnosti, ale aj v úzkom či šíršom okolí. 
Preto by som rád "zomkol" tých, ktorí veria, že SVET NIE JE TAK ÚPLNE NA HOFNO..
Zmyslom iniciatívy, je vzájomná pomoc a podpora jednotlivých projektov. Podpora, ktorá sa na rozdiel od nadačných alebo iných systémov, vráti.
Srdcom iniciatívy je viera v dobro, česť a charakter. A vôľa pomocť. Vôľa urobiť svet, aspoň o trošičku lepším.
Verím, že sa podarí rozbehnúť túto iniciatívu na vzorovom príklade a stane sa základom toho, čo by som chcel altruisticky rozvíjať ďalej.

A prečo vlastne takáto iniciatíva?
Som majiteľom spoločnosti, ktorá má 8 rokov. Počas týchto 8-mich rokov, sme si preskákali všetkým možným, ale zároveň si uvedomujem, že ak niečo chcem rozvíjať, narážam napríklad na podmienky bánk, narážam napríklad na potreby neustáleho dokladovania celých, čiastočných a iných uzávierok a veľa iného. Pre hodnotiteľa v banke som len čísla. Neosobné čísla. Nikoho nezaujíma, že mi napríklad o 3 mesiace končí lízing auta. Vo výkazoch sa to ukáže až o cca 14 mesiacov po ukončení ďalšieho účtovného roku. 
Aj na svojom príklade, ale aj na iných viem, že podmienky sa sprísňujú. Že mám v okolí ľudí, ktorým by som mohol pomôcť, ale nezvládnem všetko sám.. A že existujú ľudia, ktorí pomáhať chcú, ale nevedia ako.
Pre ľudí, ktorí si prechádajú ťažkým životným príbehom, sú  organizácie ako napríklad Dobrý anjel, alebo Ľudia ľuďom.
Moja inciatíva má byť o inom. 

Má byť o vytvorení systému, ktorý sa môže šíriť vo vlnách. O vytvorení systému, kde sa vy rozhodnete, že podporíte niekoho projekt a tie financie sa vám vrátia.. A vy sa môžete rozhodnúť prispieť peniazmi, ktoré sa vám vrátili, na iný projekt.. a potom na iný a ďalší a ďalší..  

Môj známy si napríklad zakúpil model kamiónu.. 700 euro. Fakt pekný model a je to jeho vášeň. Chýba mu ale náves. To je ďalších 800 euro.. Hypotéka, splátka auta a všetko ostatné ho vyhodnotí v bankovom hodnotení,  ako človeka, ktorý nemá kapacitu na splátky, lebo tabuľky.. Kapacitu má.. 50-100 euro splácať vie. (ja  viem môže si šporiť, ale viete ako to je.. kto už dnes šporí). 

Má ísť do banky a žiadať o úver na model kamiónu? Alebo si zobrať bezúčelovú pôžičku, ktorú bude splácať v ultra nízkych splátkach niekoľko rokov a preplatiť 2-3x?
Prečo by nemohol existovať systém, kde mu na tento model ľudia požičajú a on im vráti? Bez toho aby behal po bankách, nebankovkách...
Chce vrátiť skôr? Banky si pýtajú pokuty a poplatky aj za predčasné splatenie... Neraz stráca zmysel niečo predčasne splatiť. 

Alebo si predstavte nejakú matku, ktorej sa zrazu pokazí auto a potrebuje 500 euro na servis.. Kapacitu splácania má, ale 500 naraz je veľa.. Prečo nepožiadať iných..?
Príkladov je mnoho.. Využitie široké..
A či sa to ujme?
Uvidíme.
   
  

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Copyright © TRANSEM, spol. s r.o. 2013-2017. Všetky práva vyhradené. Bez písomného súhlasu autora je zakázané šíriť obsah týchto stránok. Mapa web stránky. Tvorba web stránok www.initpro.sk.    Prihlásiť sa.